CERT.LV darbības pārskats par 2018. gadu pieejams tagad arī angļu valodā.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2019. gada jūniju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Iespējams, esat dzirdējuši medijos vai kādu citu lietojam terminu “tumšais tīmeklis” (dark web) un brīnījušies, “kas ir šis tumšais tīmeklis?” vai arī “vai man kaut kas šajā sakarā būtu jāpasāk?”. Šodien mēs izskaidrosim, kas ir “tumšais tīmeklis”, un ko tas nozīmē jums.
Kaut arī pēdējā laikā par kiberhigiēnu un labās prakses principiem tiek runāts arvien biežāk, CERT.LV nākas secināt, ka vienas un tās pašas kļūdas tiek pieļautas atkal un atkal, kā arī mācīšanās no kiberkļūdām notiek ļoti lēni. Tikai dārgā mācība - atkārtotais uzbrukums un lielie zaudējumi - liek mainīt pieeju un nopietni pievērsties drošības uzlabojumu ieviešanai.
Šogad maijā, nākot klajā ar ikmēneša atjauninājumiem, Microsoft ir izlaidis ielāpu arī kritiskai ievainojamībai, kura kibertelpā pazīstama arī kā BlueKeep. Ievainojamība ir pietiekami nopietna, lai Microsoft pieļautu izņēmumu un izlaistu ielāpus arī tādām vēsturiskām operētājsistēmām kā Windows 2003, Windows XP un un Windows Vista.
Kopējais kiberdrošības apdraudējuma līmenis Latvijas kibertelpā vērtējams kā mērens. Komerciāli motivēto uzbrukumu apjoms bija nemainīgi augsts, tendence - lēni pieaugoša. Galvenie cietušie bija mazie un vidējie uzņēmēji. Publiskajā sektorā pārsvarā cieta pašvaldības Latvijas reģionos. Finanšu sektors bija stabils un būtiski incidenti novēroti netika.