Ziņojumapmaiņas uzbrukumi, ko dēvē arī par smikšķerēšanu (vārdu "SMS" un "pikšķerēšana" kombinācija), notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņas, vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai ar viltu piespiestu veikt darbības, kuras nevajadzētu veikt
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada JŪNIJU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
CERT.LV ir tikko noslēdzis paplašinātas klātbūtnes draudu medību operāciju, kurā piedalījās Kanādas bruņoto spēku kiberpavēlniecības, Kanādas kiberdrošības centra un Latvijas bruņoto spēku pārstāvji.
CERT.LV ir izstrādājusi un 2023. gadā padarījusi publiski pieejamu ievainojamību ziņošanas platformu – cvd.cert.lv, kuras mērķis ir koordinēt un atvieglot saziņu starp drošības pētniekiem un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju resursu turētājiem. Platformas izstrādē ievērotas TID 2 direktīvas (pazīstama arī kā NIS2 direktīva) prasības.
Ceturtdien, 20. jūnijā, Saeima pieņēma Nacionālās kiberdrošības likumu, kura mērķis ir stiprināt kiberdrošību Latvijā un ieviest pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas prasības vienādi augsta kiberdrošības līmeņa panākšanai visā Eiropas Savienībā.
Latvijā ir augsts kiberapdraudējuma līmenis, lai arī tas šobrīd nav tik augsts, kā tas bija 2022.gadā. Tad kiberapdraudējuma līmenis daudzas reizes pārsniedza to līmeni, kādu bijām redzējuši iepriekš. Šobrīd draudu līmenis nav samazinājies visās jomās, bet tomēr esam iemācījušies daudz labāk ar to tikt galā, liela daļa uzbrukumu tiek atvairīti automatizēti, līdz ar to slodze g
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs
IT drošības seminārs "Esi drošs"
Klātiene (vieta tiks precizēta)