☰

Arhīvs

CERT.LV darbības pārskats par 2020. gada 1. ceturksni

Kopumā kiberdrošības apdraudējuma līmenis COVID-19 pandēmijas apstākļos vērtējams kā mērens, ar apdraudējuma paaugstināšanos attālā darba tehnoloģijām. Aktīvi turpinājās uz Smart-ID lietotājiem vērstas krāpnieciskas aktivitātes, kas ļāva secināt, ka daudzi klienti neizprot pakalpojuma loģiku un funkcija. Daļā iedzīvotāju neizpratni izraisīja apziņošanai izmantotie mehānismi.

[] Pārskati

Drošākai videokonferenču rīku izmantošanai

Drossinternets.lv kopā ar CERT.LV aicina attālināto sapulču un mācību stundu organizatorus pievērst pastiprinātu uzmanību videokonferenču rīku drošībai, tostarp, lai nepieļautu neaicinātu cilvēku pievienošanos virtuālajām sapulcēm.

[] Ieteikumi lietotājiem

Jauns šantāžas e-pastu vilnis

Pēdējo divu nedēļu laikā novērojams jauns šantāžas e-pastus vilnis angļu valodā, ko saņēmuši arī Latvijas iedzīvotāji. E-pastos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr apmeklētas pieaugušajiem domātas vietnes. Tālāk tiek draudēts šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem.

[] Brīdinājumi

Rekomendācijas auditēšanas iestatījumiem Windows domēna infrastruktūrā

Materiāls paredzēts MS Windows domēnu administratoriem. CERT.LV ir izstrādājis minimālās ieteicamās prasības auditācijas iestatījumiem – balstoties gan uz pašu pieredzi risinot incidentus, gan uz padomiem no citu valstu CERTu kopienām, gan paša Microsoft rekomendācijām.

[] Rīki un ieteikumi

Aktivizējušies krāpnieki, kas zog WhatsApp lietotāju kontus

Brīdinājums! Jauna krāpniecības kampaņa, kas mērķēta uz WhatsApp lietotājiem. Krāpniecības rezultātā ļaundari savā īpašumā var pārņemt lietotāja WhatsApp kontu un piekļūt visām lietotāja sarakstēm un veikt tajās izmaiņas.

[] Brīdinājumi

OUCH! aprīļa numurā: Paroļu pārvaldnieki

Viens no svarīgākajiem veidiem, kā varat sevi pasargāt, ir lietot katram kontam un lietotnei unikālu un sarežģītu paroli. Diemžēl, ir gandrīz neiespējami atcerēties visas atšķirīgās paroles. Turklāt, mēs arī zinām, cik laikietilpīgi ir katru reizi dažādās vietnēs ievadīt savas paroles vai ģenerēt jaunas.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē