Pārskata periodu iezīmēja jauna tendence – šantāžas e-pasti uzņēmumiem un organizācijām, draudot nopludināt klientu datubāzi. Savukārt vadītāju vārdā sūtītiem e-pastiem par steidzamiem maksājumiem pievienojās darbinieku vārdā sūtīti e-pasti ar lūgumu veikt algas izmaksu uz jaunu kontu. Preču piegādes - bieži izmantota tēma gan pikšķerēšanā, gan ļaunatūras izplatīšanā.
CERT.LV darbības pārskats par 2019. gadu pieejams tagad arī angļu valodā.
2020. gada 14. jūlijā, nākot klajā ar ikmēneša atjauninājumiem, Microsoft ir publicējis ielāpu arī kritiskai ievainojamībai, kurai piešķirts identifikācijas numurs CVE-2020-1350, kibertelpā tā pazīstama arī kā SigRed. Ievainojamības novērtējums pēc CVSS (Common Vulnerability Scoring System) skalas ir 10 balles, kas ir augstākais bīstamības līmenis šajā skalā.
Izspiedējvīrusi ir ļaundaru radītas programmatūras (ļaunatūras), kas paredzētas, lai sašifrētu jūsu failus vai datoru un turētu kā ķīlniekus, pieprasot samaksu par to atguvi. Izspiedējvīrusi ir kļuvuši ļoti populāri, jo tas ir viegls un ērts veids, kā ļaundariem gūt peļņu. Kā aizsargāties pret infekciju?
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada jūniju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Lai arī kopumā 2019. gads pagāja salīdzinoši mierīgi un lielu un postošu incidentu ar būtiskām sekām valsts mērogā nebija, vidēji un mazi incidenti notika visu laiku. Tie traucēja interneta lietotāju – kā privātpersonu, tā uzņēmumu un publiskā sektora iestāžu darbinieku – mieru un pārbaudīja modrību.